Zastosowanie odzieży kompresyjnej podczas codziennych treningów

Dowiedz się, gdzie kupić odzież kompresyjną, wejdź na sklep-hummel.pl.

O termoaktywnej odzieży sportowej słyszał właściwie każdy, jakkolwiek nie wszyscy spotkali się z definicją „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, gdyż ten termin bardziej kojarzony z akcesoriami wykorzystywanymi w rehabilitacji. W tym artykule zaprezentujemy ten typ odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na skuteczność ćwiczeń osoby, która ją zakłada.

Odzież oraz bielizna kompresyjna – zalety

Bielizna oraz odzież kompresyjna to specjalistyczne produkty, które mają szereg cech korzystnie wpływających na jakość ćwiczeń. Przede wszystkim mięśnie oplecione taką odzieżą szybciej się regenerują, gdyż ściśle przylega ona do ciała. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta zwykle bezszwowa odzież, przyczynia się do skuteczniejszego odprowadzenia kwasu mlekowego ze zmęczonych mięśni oraz do lepszego dotlenienia i ukrwienia tkanek. Wysokiej klasy odzież uciskowa jesienią sprawnie osłoni organizm przed chłodem, z kolei latem nie dopuści do jego przegrzania. Ta właściwość ubrań kompresyjnych pozwala na używanie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu klubu fitness, jak i tych uprawiających ćwiczenia na świeżym powietrzu. Inną niezmiernie ważną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność protekcji mięśni przed mikrourazami, jako że zmniejsza ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, często powracające w czasie treningów wysiłkowych.

Dobrze dobierz rozmiar odzieży i bielizny kompresyjnej

Odzież kompresyjna przeznaczona została zwłaszcza do zakładania jej podczas dynamicznych ćwiczeń. Np. koszulki o własnościach kompresyjnych wzmacniają mięśnie brzucha i pleców, a także umożliwiają odpowiednią wentylację, z kolei spodenki kompresyjne normują pracę mięśni nóg, w ten sposób pomagając biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty. Zawodowi sportowcy, skoncentrowani na ćwiczeniach mięśni całego ciała nieraz stosują kombinezonów kompresyjnych, a typowi bywalcy klubów fitness zazwyczaj korzystają z kompletu spodnie + koszulka. Skarpetki bądź getry kompresyjne można nosić podczas ćwiczeń, niemniej jednak zaleca się stosować je raczej zaraz po treningu, by szybciej zregenerować mięśnie. Kluczowe jest również, aby poprawnie dopasować rozmiar odzieży bądź bielizny kompresyjnej, tak żeby nie powodowała zbyt silnego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na cyrkulację krwi. Odzież i bieliznę kompresyjną damską oraz męską można kupić w sklepach sportowych.

Kontakt:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]