Zaczepy elektromagnetyczne są znaczącym elementem konstrukcyjny drzwi wejściowych, instalacji domofonowych i furtek zarówno w mieszkaniach prywatnych, zakładach pracy, blokach, jak i biurowcach. W jaki sposób działają i z czego są wykonane nowoczesne zaczepy elektromagnetyczne?
Zaczepy elektromagnetyczne – postaw na maksymalne bezpieczeństwo
Elektrozaczep pozwala na otwieranie i zamykanie na odległość bramek lub drzwi, co zabezpiecza posiadłość lub wybrane pomieszczenia przez wtargnięciem jednostek niepowołanych. Zaczepy elektromagnetyczne są często używane na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, przy bramach domków jednorodzinnych, a także w innego typu obiektach wymagających zabezpieczenia. Ze względu na to, że elektrozaczepy są zwykle instalowane na zewnątrz budynków, obecne na rynku produkty wyprodukowane są z najwyższej jakości metalu niepodatnego na korozję i negatywne oddziaływanie czynników pogodowych. Niezwykle znacząca jest również solidność tych elementów, wszak są one poddawane naciskom o dużej sile – w przypadku elektrozaczepów wykorzystywanych przy systemach ciężkich muszą wytrzymać napór nawet do 1000 kg, natomiast w obiektach prywatnych wystarczy do 0,3 tony.
Elektrozaczepy – jak znaleźć najlepszy model?
Rodzaj zaczepu elektromagnetycznego trzeba dobrać do typu drzwi oraz struktury ościeżnicy. Na rynku znajdziemy zaczepy elektromagnetyczne do drzwi prawych, lewych, jak również modele do zastosowania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Pomijając powyższe kupić możemy produkty kątowe, krótkie, długie, płaskie, z wyłącznikiem i pamięcią. Współczesne modele mają również funkcję pozwalającą na chwilowe otwarcie drzwi bez blokowania.