Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Sprawdź, gdzie zamówić lampę solną.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnych wycieczek po Europie, a niekiedy nabywamy tak po prostu, bo pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko jednak są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą jako zwyczajne ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez większych przeszkód można je dobrać do wystroju wnętrza, ponieważ są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne, ponieważ nie ma kamieni o identycznej strukturze krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo walca czy też kuli.

Lampy solne a produkcja jonów ujemnych

Wiele osób wierzy, iż lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez wszechobecna elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. osobom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest uspokajający i przyjemny, dlatego poleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza stres lub brak snu, gdyż dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]