Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Więcej o okiennicach wewnętrznych

Projektując aranżację pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc firany oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych typu shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt MDF. Okiennice ozdobne shutters montuje się najczęściej na oknach, niemniej jednak wspaniale sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach widuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale każdy z nas na pewno przyjrzał się im w telewizji czy w kinie, gdyż te okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters świetnie komponują się z licznymi stylami wnętrz

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie się prezentują, lecz mają także zastosowanie. Dzięki nim można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle elegancki wygląd, a więc wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada także uwydatnić, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez stosowania sznurów, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się zwisające sznurki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]