mydło antybakteryjne, żel do dezynfekcji rąk

Szerokie zastosowania mydła antybakteryjnego

Na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk może znajdować się nawet do pięciu milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach rozprzestrzeniają się pasożyty, wirusy i bakterie, które wywołują groźne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest niezbędne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zwykle to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu dań z mleka, mięsa (przede wszystkim drobiowego) oraz jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]