Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, lecz również pozwala to decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Zazwyczaj do zakrywania okien używamy firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rodzaje rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych lub okiennych. W większości z nich kupimy również wszystkie potrzebne akcesoria, czyli wsporniki sufitowe i ścienne, rozety, karnisze metalowe czy kółka z żabkami. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach łatwo zbiera się kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety mają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – jak zamawiać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, aby właściwie obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.