Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To też fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale różnych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.