Rodzaje butów do jazdy konnej

Więcej szczegółów o butach do jazdy konnej.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie powinno to zaskakiwać – zwłaszcza, jeśli zauważa się liczne atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Ponadto ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, redukuje stres oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Aby jednak całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy dobrze wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Odróżnia się dwa główne typy butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Drugie są zdecydowanie krótszei sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednak kupując je powinno się pamiętać o tym, aby wyposażyć się też w osłonę na nogi – czapsy lub sztylpy.

Z jakich surowców szyje się buty jeździeckie?

W czasie zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego zostały one wytworzone. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych zamienników. Skóra jest zdecydowanie droższa, mimo to warto się na nią zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Polecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej przybiera docelowy kształt. Bydlęca skóra prezentuje się trochę gorzej, natomiast jej przystępna cena jest dużą walorem.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]