kapsułki nespresso zamienniki

Poznaj ofertę zamienników kapsułek do ekspresu Nespresso?

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Roma, Trieste i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, pieczonego chleba czy prażonych orzechów. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate i Vanilla.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zredukować koszt napoju. W przypadku, gdy klient ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]