Ochrona głowy i twarzy podczas pracy – o czepkach i maseczkach ochronnych

Sprawdź, gdzie zamówić czepek clip.

Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa w czasie wytwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymaga, by pracownicy linii przetwórczych nosili odpowiedni ubiór ochronny, który uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z ważnych elementów takiej ubrań roboczych są maseczki oraz czepki, osłaniające głowę pracowników.

Osłony na twarz oraz włosy – czepki, kominiarki oraz czapki

Najważniejszą rolą produktów zabezpieczających głowę członków załogi, jest zapobieganie przedostaniu się pojedynczych włosków do produkowanej żywności. Właściciele zakładów przetwórczych dostarczają swoim pracownikom różne nakrycia zakrywające włosy i twarz. Osłony te wykonywane są najczęściej z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się optymalną przepuszczalnością powietrza i może być w szerokim zakresie stosowany w sektorze spożywczym, również do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego wykonuje się między innymi czepki ochronne oraz kominiarki osłaniające prawie całą głowę. Te ostatnie można nabyć również jako model z dodatkową maseczką zasłaniającą usta i nos pracownika. Polipropylen można barwić, wobec tego kominiarki oraz czepki ochronne z niego wykonane, można kupić w rozmaitych kolorach, co niewątpliwie docenią właściciele zakładów, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Z kolei czapki ochronne (również te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Zabezpieczenie głowy to też okrycie twarzy – maski jednorazowe

Maseczki są pomocniczą ochronę podczas produkcji. Obniżają one możliwość przeniknięcia do żywności cząsteczek śliny. Maski zasłaniające twarz to wyroby jednokrotnego użytku. One również produkowane są z włókniny PP, która nie wywołuje reakcji alergicznych, nie pyli się i jest nadzwyczaj lekka. Zależnie od wymogów, w branży spożywczej używa się jedno-, dwu- albo trzywarstwowe maseczki ochronne. Dla panów noszących zarost zaprojektowane są z kolei specjalne maski obejmujące całą żuchwę, które sięgają ponad górną wargę.

Kontakt:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]