Namioty magazynowe – ława rozbudowa powierzchni magazynowej

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z potrzebą zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić problemów, to mogą one pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa składów. Istnieją na szczęście skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

Aby móc cieszyć się z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – popularne wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą specjalnego systemu.