maski do włosów, maski nawilżające do włosów

Maski nawilżające do włosów – kiedy zaleca się ich używać?

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury lub słońce. Jednakowo niebezpieczna bywa stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy, zasypianie z mokrą głową, farbowanie lub użycie niewłaściwych kosmetyków. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są znaczne, możemy do tego zastosować odżywkę. W wielu przypadkach jednak ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów powodują znacznie intensywniejszą odbudowę niż zwykłe odżywki. Lepiej też chronią włosy. Styliści nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet najbardziej uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Żeby przeniknęły w głąb komórek skóry i włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najodpowiedniej używać ich nie częściej niż raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak różnego rodzaju olejki, silikony, a także keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]