Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Znajdź listwy podłogowe

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]