Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Więcej o aparacie do presoterapii.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory urządzenie uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ limfy. Jest multum powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Ogromne możliwości użycia urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Teraz osoby często korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg masażu. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, więc bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być uprzednio ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. niewydolność serca czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]