Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy dla każdego typu cery

Znajdź kremy przeciwzmarszczkowe do cery

Również młodzieńcza cera bez wyprysków wymaga należytej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Przede wszystkim ma to odniesienie do cery twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się nieestetycznych zmian, pośród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów. W związku z tym tak istotne jest, aby stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do wieku oraz typu skóry. Szczęśliwie nie jest to trudne, gdyż na rynku obecne są kosmetyki dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie substancje są w nich użyte?

Jednym z najważniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często posiadają w składzie mocznik – czynnikwiążący cząstki wody i w ten sposób uniemożliwiający jej utratę, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kremy tego rodzaju mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które także zapobiegają utracie wody, gdyż zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest też skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe niepożądane czynniki, a przy tym pozwala składnikom odżywczym wniknąć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, dla którego przeznaczony jest dany preparat. Przy jego wyborze należy również wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się pod wieloma względami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]