Kosmetyki naturalne – charakterystyka

Kremy naturalne znajdziesz na houseofbeauty.com.pl/c/62-naturalne-kosmetyki

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

W wytwarzania kosmetyków ekologicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, macadamia czy migdałowy, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki łatwo nabyć w Polsce?

Największym asortymentem mogą poszczycić się świetnie zaopatrzone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki ukierunkowane na pielęgnację loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]