Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Dowiedz się więcej o kontenerze na gruz na ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, rozebrane elementy drzwi i okien, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]