Komfort termiczny i wytrzymałość – atuty drzwi drewnianych wejściowych

Dalsze informacje o drzwiach zewnętrznych drewnianych dwuskrzydłowych.

Drzwi zewnętrzne spełniają kilka zadań – strzegą przed włamaniem, separują od hałasu dobiegającego z dworu i ochraniają dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Czemu opłaca się wybrać drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne drewniane – wytrzymałość oraz komfort termiczny

Zakup drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się ogromnym uznaniem, z uwagi na swoje parametry techniczne oraz trwałość. Drewno wygląda doskonale i można je wykończyć na rozmaite sposoby. Prawidłowo wykonane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, iż rachunki za ogrzewanie nie są za wysokie, a mimo tego w mieszkaniu odczuwamy komfort termiczny. Wybierając drzwi do mieszkania warto wziąć pod uwagę modele o grubości 92 mm albo 68 mm. Szczególnym powodzeniem cieszą się ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo, dzięki swoim cechom – nie ulegają deformacji i uszkodzeniom mechanicznym, zatem świetnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi zewnętrzne są zaopatrzone w uszczelki najnowszej generacji.

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe na wymiar

Na rynku znajdziemy też drzwi drewniane na wymiar, które są rekomendowane w razie posiadania nieszablonowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla tych, którzy kładą nacisk na niesztampowy design. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy skorzystać z oferty producenta, który zrealizuje indywidualny projekt na zlecenie, a zarazem zapewni długą gwarancję na swój produkt. W drzwi drewniane można wstawić rewelacyjnie prezentujące się szyby, np. ornamentowe. Kupujący mogą również wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Oprócz walorów estetycznych, należy także uwydatnić pozostałe atuty, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposaża się je w systemy antywłamaniowe, w związku z tym sforsowanie ich jest utrudnione. Zapewnia to domownikom właściwe bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe mają również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg drewniany bądź aluminiowy. Dzisiaj do wytwarzania drewnianych drzwi wejściowych stosuje się najwyższej jakości lakiery, które osłaniają ich powłokę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]