Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Dowiedz się więcej o kapsułkach do kawy.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Obecnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]