Jeździeckie akcesoria treningowe – lonża dla konia

Kup lonżę dla konia

Lonża jeździecka to sprzęt na co dzień używany podczas nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne na rynku? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie poleca się je kupić?

Lonża jeździecka – typy oraz jej przeznaczenie

Lonża dla konia to dość długa lina, z reguły mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w czasie nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, jak również dosiadem. Zwierzę jest prowadzone po obrysie okręgu, zaś lonża jest wykorzystywana do kontroli zachowania konia. Sprzęt ten wykorzystują również woltyżerzy oraz akrobaci cyrkowi do szlifowania technik i asekuracji wykonywanych trików. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonża dla konia może też być wykorzystywana w czasie ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych osobników oraz zapewnienia im stosownej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na produkty popularnych firm

Duży wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w rozważnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże jeździeckie znanych firm – m.in. Imperial Riding, Jumptec czy Start. Interesuje Cię lonża jeździecka w czarnym, niebieskimalbo pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje ogromny asortyment akcesoriów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych użytkowników. W ofercie obecne są artykuły wyprodukowane między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatny materiał jest przyjemny w dotyku.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]