Jakie zastosowanie soli himalajskiej?

Chcesz zamówić sól himalajską różową? Wejdź na ogrodysolne.pl.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, że posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i wygląd.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnorodnych minerałów oraz elementów śladowych, co powoduje, iż jest o wiele bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Często okazuje się, że sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight stanowią ładny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Kontakt:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]