Jak zwiększyć pakowność auta? Zamontuj belki dachowe!

Szukasz belek dachowych na relingi? Sprawdź https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem SUPy, rowery czy narty. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]