Grill ogrodowy – jaki warto kupić?

Grill w ogrodzie to najlepszy w Polsce sposób na letni wieczór. To głównie fantastyczna okazja do spotkania się z bliskimi, spróbowania delikatnej karkówki i innych smakołyków. Przekonajmy się zatem, który grill ogrodowy najlepiej nadaje się do przyrządzania wyśmienitych specjałów.

Jakie grille ogrodowe są najlepsze?

W sprzedaży znajdziemy grille ogrodowe przenośne oraz stacjonarne. Szczególnie ten pierwszy typ cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, ponieważ doskonale pasuje do niewielkich posesji. Wśród niestacjonarnych grilli ogrodowych mamy modele zarówno na węgiel, na gaz, jak i elektryczne. Najchętniej poszukiwane w supermarketach i w autoryzowanych salonach sprzedaży są z całą pewnością ogrodowe grille stalowe. Wykonane z wysokiej jakości blachy, wyposażone w pojemnik na popiół – dostępne są najczęściej w umiarkowanych cenach. Mięso przyrządza się na nich błyskawicznie, a czas pieczenia możemy doglądać dzięki wygodnemu termometrowi. Pasjonaci grillowania uwielbiają grille na węgiel, ponieważ dają potrawom jedyny w swoim rodzaju smak, jednakże wymagają wprawy, by przygotowane na nich warzywa czy mięsa nie były nazbyt spalone, a zatem, żeby były zdrowe.

Grill ogrodowy elektryczny lub gaz

Coraz większe powodzenie zyskują również grille gazowe, które są bezspornie prostsze w obsłudze. Do grilla tego rodzaju nie musimy dokładać węgla i spędzać czasu na jego rozpalaniu. Musimy jedynie rozłożyć karkówkę na kratce i przekręcić kurek. Zaletą sprzętu na gaz jest bez wątpienia to, iż sprawniej można go wyczyścić, ponieważ podczas grillowania dań nie wytwarza się popiół. Taką samą cechę ma grill elektryczny, który do wydajnej pracy potrzebuje tylko włączenia go do prądu. Niezależnie od tego jaki sprzęt chcemy nabyć, należy zamawiać go w autoryzowanym sklepie, w którym poza najwyższej jakości grillami, otrzymamy również fachową pomoc ze strony obsługi.