Firanki i rolety dzień noc – duet do nowoczesnego wnętrza

Podczas aranżowania pokoi stajemy przed wyborem: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie zaznajomiliśmy się z inspiracjami wnętrzarskimi i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych poświęconych urządzaniu wnętrz znaleźliśmy kilka sugestii aranżacji pomieszczeń zgodnie z tą koncepcją. Rolety – klasyczne gładkie lub dzień i noc – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju lub salonie, oprócz rolety masz możliwość również w oknie powiesić firanki. Jakiego koloru? Przy wzorzystej lub intensywnej rolecie postaw na firankę w kolorze jasnoszarym, białym bądź kremowym. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firankę możesz dobrać w intensywniejszej barwie. Urozmaici to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam dywanu, poduszek, mebli i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

Podczas naszych poszukiwań znaleźliśmy też wiele sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwszy nurt to jednobarwność: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie barw (np. brązie, bieli, beżu, szarości). Kolejny pomysł to wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona i stonowana roleta – przy czym motyw zasłony dobierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki, romantyczne kwiaty). Ostatnia sugestia polega na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz delikatna zasłona: beżowa, szara, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na urządzenie pokoju. Odważysz się sprawdzić ten modny duet u siebie?