Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych drukarek 3D, skieruj się tu.

W ofercie CadXpert odnajdziesz wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz maszyny. Szacuje się, że korzystając z drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony nieomal o 90 procent. Kluczowe założenia pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to dostarczanie najwyższej jakości drukarek 3D i usług, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową oraz intuicyjną obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można uzyskać jednakowe prototypy, do czego dąży się głównie w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot konstruuje wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są w szerokim zakresie stosowane w różnorodnych branżach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest precyzyjny oraz trwały, a w toku procesu drukowania nie tworzą się odkształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]