Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Kup kask jeździecki

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]