Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Profesjonalne mopy do mycia podłóg znajdziesz na verdeavis.pl

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli idzie o nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia bądź dużą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki najwydajniejszych mopów do podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Wiadro i poręczny trzonek – ważne akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i szybko myć posadzki. Prawie równie ważne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a właściwie dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. W czasie czyszczenia większych powierzchni radzimy używać zestawu wiadra z mopem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]