Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Więcej szczegółów o kontenerach na odpady

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą wytrzymałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte używane do magazynowania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]