Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej na https://telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, charakteryzują się również świetną wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten tego typu sprawił, że należy bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zakupić. Warto pamiętać, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]