antena SAT, antena satelitarna

Antena SAT – alternatywa dla kablówki

Znaczna część z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Mimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący serial lub program w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą na ten moment zakupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która potocznie określana bywa mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można więc odbierać wciąż ogromnie popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez spory odsetek odbiorców w miejsce kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie jest dostępna w każdym rejonie kraju. Wyliczyć można kilka rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT wyróżniają się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny zrobione są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania złych warunków pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena SAT będzie nam służyła długo.

Co oprócz anteny satelitarnej jest potrzebne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, żeby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej należy również wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwym miejscu. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]