Podłogi drewniane

Tutaj kupisz drewniane podłogi

Podłogi drewniane chyba nigdy nie wyjdą z mody. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Podłogi drewniane są wciąż niezastąpione w tej kwestii.

Podłogi drewniane – materiał ponadczasowy

Głównymi zaletami podłóg drewnianych, które decydują o ich ponadczasowości są m.in. naturalność, wysoka odporność na destrukcję biologiczną, czy antyalergiczność. Drewno ma również tę zaletę, iż pochłania nadmiar wilgoci, oddając ją kiedy w pomieszczeniu jest nazbyt sucho. Podłoga drewniana to gwarancja trwałości.

Dobór podłóg do rodzaju wnętrza

Podłoga drewniana z drewna litego jest inwestycją na lata. Lite drewno jest trwałe i ładnie się starzeje. Nie uczula. Gatunek drewna jest także bardzo ważny, przy konstrukcji drewnianej podłogi. Specjalne gatunki nadają się również do łazienki. Trzeba jednak wybrać gęste i oleiste gatunki: tek, wenge, merbau, lapacho, modrzew. Pojawienie się gatunków egzotycznych pozwoliło na układanie drewnianych podłóg w pomieszczeniach zarezerwowanych dotąd dla innych materiałów np. w korytarzach.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]