Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Panele podłogowe zamówisz na http://tinyurl.com/hm2ehfw

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odczekać dwa dni, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pokoju. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]