Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Jednym z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy duże doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, uregulowaniem kontaktów czy ojcostwem i macierzyństwem.

Separacje, rozwody, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez każdy etap sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań Klientów zwłaszcza w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Wówczas staramy się zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodowo. Podejście to wynika z faktu, iż większość konfliktów ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a prawnik, jako osoba bezstronna, nie znajduje się pod ich wpływem i rozpatruje sprawę jedynie pod kątem prawnym.