Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Zobacz magnetoterapia aparaty na www.bardomed.pl

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje też obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, wspaniale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]