Wibroterapia – opinie lekarzy i pacjentów o systemach Vitberg

Co trzeba wiedzieć o marce Vitberg?

Czym jest wibroterapia i jak wpływa na poprawę zdrowia człowieka? Czy pomaga leczyć niektóre schorzenia? Czy jest możliwość zakupu urządzenia do wibroterapii dla prywatnego użytku? Odpowiedzi znajdziesz na portalu „ABC Zdrowie”.

Wibroterapia to terapia lecznicza i profilaktyczna, która polega na aktywacji pracy mięśni poprzez wysłanie przez odpowiednie urządzenie impulsu mechanicznego. Na działanie wibracji można wystawić całe ciało lub skoncentrować się na konkretnej jego części. Korzystanie z wibroterapii rekomendują rehabilitanci, lekarze medycyny sportowej i fizjoterapeuci.

Terapia wibracjami podnosi sprawność organizmu na różny sposób: wspomaga leczenie problemów urologicznych, poprawia perystaltykę jelit, usprawnia krążenie limfatyczne, a nawet może przyczynić się do nasilenia procesów metabolicznych i w efekcie wspomóc odchudzanie. Drgania urządzeń do wibroterapii usprawniają krążenie w kończynach dolnych, uspokajają i niwelują stres, ułatwiają odprężenie pacjenta, jak również wspomagają przepływ limfy i krwi, co wykorzystywane jest w zapobieganiu objawów zawału serca oraz miażdżycy.

RAM Vitberg+ – urządzenie do wibroterapii od polskiego producenta

Zainteresowanie wibroterapią rośnie z roku na rok, jednakże pacjenci chcą używać urządzeń do wibroterapii także prywatnie, we własnym domu. Dla nich właśnie kierowana jest oferta rodzimej firmy Vitberg, produkującej Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+. Klientom indywidualnym firma Vitberg daje możliwość testowania swoich urządzeń w sieci poradni, rozsianych na terenie całej Polski.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]