Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Dowiedz się, gdzie kupić laser wysokoenergetyczny.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji niemal wszystkich części ciała. Częstokroć jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, skręcenia stawów czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, lumbago, haluksów oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]