Strony o urodzie i zdrowiu – czy warto je czytać?

Nie udało Ci się znaleźć portali o zdrowiu? Kliknij tutaj.

Sieć to miejsce, gdzie niezmiernie szybko da się zdobyć informacje na dowolny temat. Internauci mają głównie słabość do radzenia się wyszukiwarki Google odnośnie zagadnień medycznych, częstokroć nawet poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji ze specjalistą dniami buszowania po sieci w celu samodzielnego znalezienia rozwiązania problemu. Jednak czy to rozsądny model korzystania z wiedzy dostępnej na portalach o zdrowiu i urodzie?

Portal wiedzy o zdrowiu nie może być alternatywą dla specjalistycznej porady medycznej

W bezmiarze artykułów o zabiegach estetycznych, zdrowiu i żywieniu udostępnianych w internecie jest sporo wiarygodnych treści zredagowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby pasjonujących się tematyką zdrowotną i od lat działających w branżach powiązanych z medycyną. Lecz korzystanie z publikacji zamieszczanych na stronach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Strona o zdrowym stylu życia, jeśli dostarcza sprawdzonych informacji, może jednakowoż stać się dobrym źródłem pomocnej wiedzy, która ułatwi czytelnikowi poruszanie się po świecie krajowej służby zdrowia. Dotarcie w sieci do drobiazgowego opisu operacji objaśnionej nieskomplikowanym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i zmniejszyć stres przez niego wywołany. Natomiast artykuł z deskrypcją objawów sygnalizujących konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu później rozmowę ze specjalistą.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl