Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, paski, woski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najchętniej wybierane? Lekarze szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite efekty już po 3 zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest również dobór właściwego PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście odcieni, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej ok. 7 dni. Świetne efekty daje także wybielanie zębów za pomocą lampy LED.