Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Społeczeństwo pomału przekonuje się, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: pyłki kwiatów, sadzę, spaliny pojazdów, roztocza czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów wyeliminuje?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala wyeliminować dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.