Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

Zainteresowany laserową korekcją wzroku? Zajrzyj tu.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, wygoda w codziennych sytuacjach czy dostęp do różnorodnych zawodów – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio nieprzerwanie wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością niezmiernie niskie ryzyko ewentualnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do wiele poważniejszych komplikacji, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum osiąga się znakomite efekty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować hyperopię. W tej chwili najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki światła podczerwonego. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego formowania, a równocześnie redukuje zagrożenie uszkodzenia innych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia multum argumentów. Główne z nich to z całą pewnością dokładność, niska inwazyjność, efektywność i prawie nie występujące ryzyko komplikacji. Wypada napomknąć także o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, iż w sporadycznych kazusach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma, karmienie piersią i ciążę, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]