Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, pomyślnie wpływają na nasze zdrowie i środowisko oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może nastąpić w wyniku wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, komputery czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja stosowana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać dym papierosowy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy szkodliwe drobnoustroje i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w przychodniach medycznych, szkołach, urzędach czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.