Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeśli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wykonuje się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku należy wspomnieć, iż implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest także fakt, że nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Spektrum surowców, z których wytwarza się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.