Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz także wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie okresu leczenia – chory nie odczuwa żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się papierosów, alkoholu i gorących potraw. Ważne będzie również stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Implanty zębów – komu powierzyć?

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego tak ważne jest to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy istotne informacje.