Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Zapalenie miazgi, złamanie zęba, martwica, daleko posunięta próchnica bądź konieczność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, że z reguły w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u większości pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Leczenie kanałowe – etapy

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, zatem podczas leczenia kanałowego konieczne jest zastosowanie efektywnego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zębowy ceramiką, cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym albo materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Warto zatem wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala lekarzowi na głębokie oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie są już potrzebne.