Czy dożylne wlewy z witaminy C są skuteczne?

Kwas askorbinowy to pierwiastek o rozległym spektrum działania, który zwalcza infekcje i wzmacnia układ immunologiczny. Zalecany jest zwłaszcza w okresach jesienno-zimowym. Od lat 50. posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Sprawdźmy zatem na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – bardzo mocne stężenie

Witamina C jest mikroelementem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Samodzielnie nie potrafimy jej wytworzyć, dlatego musimy uzupełniać jej dawki z zewnątrz (np. z owoców). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ witaminy C na leczenie groźniejszych schorzeń – chorób pokleszczowych, miażdżycy, jak również wielu innych. Medycyna weryfikuje przede wszystkim wpływ witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że zastosowanie alternatywnego leczenia może przynieść o wiele lepsze rezultaty leczenia. Podanie sporych porcji witaminy C do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Dawki rozpoczynają się od 10000 mg, jest to więc bardzo duże stężenie, które może pomóc pokonać mnóstwo niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Metoda aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa ryzyko powstania skutków niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych terapii (np. suplementów). Wyniki mogą być zdumiewające – choroby układu naczyniowego zanikną, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć ostateczne skutki, terapia musi trwać przez dłuższy okres.