Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Więcej szczegółów o aparatach do ultradźwięków

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, poprawy przepływu limfy i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – cięgien, blizn, stawów czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym zakupem.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]