Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Zobacz więcej szczegółów o Voigt Medica na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok gwarantuje pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można skorygować dokuczliwe i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się zabiegom korygowania wad wzroku?

Korekcja wzroku – metoda mało inwazyjna oraz bezpieczna

Do niedawna korekcja wzroku sprowadzała się do noszenia okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie nadwzroczności, astygmatyzmu, jaskry, a także szeregu innych schorzeń. Niesłychanie popularna stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać odpowiednią procedurę leczenia oraz wyeliminować wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji nowoczesne aparaty diagnostyczne, dlatego są w stanie wykryć nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, np. stożka rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają m.in. na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący testem niezbędnym w wykrywaniu jaskry, stanów zapalnych, a także pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi problemami, jak przykładowo ciałem obcym w oku oraz pozbyciem się kaszaków.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]