Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie jednak, stosując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne środki przeciwbólowe, stomatolodzy mogą zagwarantować pacjentom, iż zabiegi okażą się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane zawsze, gdy rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, przez co dentysta może dotrzeć do głęboko położonych warstw zęba. Dobrze jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym używa się też innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Oprócz sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku lekarza, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest również mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie kuracji oraz poprawienie komfortu pacjenta.

Leczenie kanałowe a NFZ

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto pamiętać, że nie zawsze jest ono refundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w sieci.