atrakcje turystyczne w małopolsce, ładne miejsca w małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o ekspozycjach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której prędko odszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, a także kempingi, hotele i motele położone w miastach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, zamek na Wawelu czy piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Przydatne rozmówki i lista ambasad – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słówka i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego