Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych groźnych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – zakazane pozycjonowanie

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie sztucznej ilości odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Naruszają one reguły uczciwego SEO ustalone przez firmę Google, bo manipulują pozycją adresu w rezultatach wyszukiwania. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie artykułów promujących przepełnionych wieloma odnośnikami. Szerzy się również zjawisko sprzedaży linków, co skutkuje nałożeniem bana. Kiedy nierzetelne metody zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się natychmiastowym zmniejszeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czasem aż o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na witrynę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o odtworzenie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Zasięgnijmy porady specjalistycznej agencji SEO, jeśli pragniemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Specjaliści automatycznie zidentyfikują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym firmom.